مرکز فروش سیم و کابل
خانه / سیم ترموکوپل / سیم و کابل ترموکوپل – بزرگترین مرکز فروش کابلهای خاص
سیم و کابل ترموکوپل - بزرگترین مرکز فروش کابلهای خاص

سیم و کابل ترموکوپل – بزرگترین مرکز فروش کابلهای خاص

سیم و کابل ترموکوپل - بزرگترین مرکز فروش کابلهای خاص

سیم و کابل ترموکوپل ،کابل ترموکوپل، کابل جبران ترموکوپل و کابل ابزار دقیق برای انتقال دیتا و اطلاعات دما به سیستم کنترل و یا نشان دهنده ها مورد استفاده قرار می گیرند .کابل ترموکوپل به دو صورت کلی کابل گسترش و  کابل جبران ترموکوپل طراحی و تولید  می شود. انواع سیم و کابل ترموکوپل در تمام صنایع مصرف می شود و برای هر صنعتی متناسب با محیط و موارد مصرف  نوع خاصی را باید انتخاب نماییم. 

ترموکوپل چیست ؟

زمانی که دو فلز الکتریکی نا همگون به هم متصل شوند، پس از گرم شدن نقطه اتصال آنها الکتریسته تولید می شود. در فیزیک به پدیده ای که در آن این فرایند انجام شود جفت حرارتی می گویند. ترموکوپل دو فلز غیر هم جنس است که ترکیبی از نیکل کروم و نیکل آلومل می باشد و با اتصال به یکدیگر برق تولید می کند وقتی که نقطه اتصال آنها را حرارت دهیم. ترموکوپل ها همواره با گذشت سال های زیاد تا کنون بهترین سنسور برای اندازه گیری دماست. چون با محل مد نظر تماس برقرار کرده و دما را بصورت پتانسیل الکتریکی انتقال می دهند. ترموکوپل ها معمولا در دما های پایین کم دقت هستند و در دماهای بالا دقیق عمل می کنند (بالای ۵۰۰ درجه سانتی گراد).

رنگ بندی سیم و کابل ترموکوپل

سیم و کابل ترموکوپل چیست؟

همان طور که گفته شد از سیم و کابل ترموکوپل برای انتقال دیتا و اطلاعات دما به سیستم کنترل مورد استفاده قرار می گیرد.کابل های ترموکوپل به صورت کابل گسترش ترموکوپل و کابل جبران ترموکوپل یا کابل جبران ساز ترموکوپل یا به نام دیگر کابل جبران کننده ترموکوپل طراحی و تولید می شود. انواع کابل ترموکوپل همانند سایر کابل ها در صنایع مختلف به کار می رود.

از سیم و کابل ترموکوپل به نام کابل رابط ترموکوپل هم یاد می شود. یک نوع دیگر از کابل ترموکوپل وجود دارد که به نام کابل ترموکوپل blf شناخته می شود. این کابل ترموکوپل سیلیکونی چون در شرکت blf ایتالیا ساخته شده به نام کابل ترموکوپل blf مشهور است.

این کابل نسبت به سایر کابل های ترموکوپل مزیت های بسیاری  دارد. اول آنکه انتقال و دریافت سیگنال اطلاعاتی را در مسیر های طولانی به طور دقیق تر انجام می دهد دوم درصد و میزان خالصی بیشتری در مواد اولیه تشکیل دهنده آن به کار رفته است و همچنین در برابر حرارت بالا و رطوبت مقاوم است و علاوه بر انعطاف پذیری زیاد، طول عمر مفید بالایی دارد.

همان طور که گفیتم انواع کابل ترموکوپل در صنعت های مختلفی استفاده می شود. انواع سیم و کابل ترموکوپل عبارت اند از کابل ترموکوپل نوع j، کابل ترموکوپل نوع n، کابل ترموکوپل نوع t، و کابل ترموکوپل نوع k یا کابل ترموکوپل تیپ k. رنگ بندی کابل ترموکوپل به دو صورت با عایق قرمز و با عایق آبی به همراه روکش آبی طراحی و تولید می شود.

انواع سیم ترموکوپل

زمانی که در یک ترموکوپل یک سیم، محل حساس به حرارت دما را به محل سرد متصل کند به آن سیم، سیم ترموکوپل می گویند. سیم ترموکوپل انواع مختلفی دارد و اکثریت امتیاز سیم های ترموکوپل در محدوده اندازه گیری آن هاست که معمولا بین -۱۸۰ تا +۱۸۰ درجه سانتی گراد است.

سیم ترموکوپل دارای تیپ های متفاوتی برای اندازه گیری می باشد مانند تیپ R تیپ S تیپ B که در محدوده -۲۰۰ تا +۱۸۰۰ درجه سانتی گراد قابل اندازه گیری می باشد و تیپ های L و K و J که در محدوده -۱۸۰ تا +۱۰۰۰ درجه سانتی گراد قابلیت اندازه گیری دارد که معمولا این سیم ها بدون هیچ گونه عایقی و فقط با هادی مورد استفاده قرار می گیرد. موادی که برای تولید سیم ترموکوپل استفاده می شود را می توان از رنگ عایق آن تشخیص داد. هادی منفی قرمز رنگ و هادی مثبت قهوه ای رنگ است. 

سیم ترموکوپل به دو دسته Extension و Compensation تقسیم می شود. جنس و آلیاژ به کار رفته در Extension از جنس خود ترموکوپل می باشد که باعث می شود ولتاژگرمایی که خارج می کند با اتصال ترموکوپل برابر باشد و Compensation یک مقرون به صرفه است که جنس و آلیاژ آن با ترموکوپل یکسان نیست اما با محدوده دمایی مشخص خروجی برابر با Extension را می دهد.

قیمت فروش سیم و کابل ترموکوپل

برای خرید سیم و کابل ترموکوپل باید پامترها و معیار های زیادی را در نظر داشته باشید. توجه کنید که وزن کابل اصلا معیار خوبی برای تشخیص کیفیت کابل نیست. علاوه بر آن قیمت سیم و کابل ترموکوپل هم نمی توانید معیار خوبی برای اصالت کابل باشد چراکه فروشندگانی هستند که برای فروش سیم و کابل ترموکوپل و سود بیشتر دست به هرکاری می زنند مانند اینکه با قیمت گذاری کابل اصل روی کابل تقلبی کابل تقلبی را به جای کابل اصل به مشتری می فروشند. برای خرید سیم و کابل ترموکوپل باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید به دلیل اینکه اعتبار و سابقه فروشگاه همواره می تواند معیار مناسبی برای خرید سیم و کابل ترموکوپل باشد. این شرکت بازرگانی افتخار نمایندگی فروش سیم و کابل ترموکوپل را از شرکت های معتبر تولید کننده سیم و کابل دارد

انواع سیم ترموکوپل
 ترموکوپل چیست ؟ 
خرید اینترنتی سیم و کابل
 رنگ بندی سیم و کابل ترموکوپل 
سیم و کابل -ترموکوپل
 سیم و- کابل ترموکوپل چیست؟ 
قیمت فروش سیم و کابل- ترموکوپل

جهت مشاوره خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت بازرگانی LAKSIM
راه های ارتباطی با مدیرو مشاوران فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120901697
mobile icon شماره موبایل: 09193455505
telegram icon کانال تلگرام: laksim98@
whatsapp icon واتس اپ: 09120901697
whatsapp icon واتس آپ : 09193455505
instagram icon اینستاگرام: laksim2020
email icon پست الکترونیکی: laksim2020@gmail.com

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فروش ویژه سیم و کابل -فروش کابل مسلح با سیم فولادی

فروش ویژه سیم و کابل -فروش کابل مسلح با سیم فولادی

مشتریان شرکت بازرگانی LAKSIM می توانند از طریق تماس تلفنی با واحد فروش خرید سیم و کابل خود را انجام دهند