مرکز فروش سیم و کابل
خانه / سیم و کابل / خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال
خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال

خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال

خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال

برای خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال قبل از ثبت سفارش خرید این محصولات لازم است مشخصات فنی دقیق فیبر مورد نظر را به همراه نمونه فيبرنوری و کواکسيال مورد نیاز در اختیار واحد فنی مجموعه بازرگانی سیم و کابل LAKSIM قرار دهند تا از این طریق بتوان برای خرید این محصولات به صورت سفارشی اقدامات لازم  را انجام داد.

خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال

انواع کابلهای فيبر نوری و کواکسيال

دو نوع رایج ازکابلهای فیبر وجود دارد، فيبرچند–مد و فيبرتک – مد. فيبرهايی که چندين مد عرضی را عبور داده و يا چندين مسيرانتشار دارند، فيبر چند-مد (MMF ) نامیده میشوند، در حالی که فيبرهايی از انتشار تک مد پشتيبانی می‌کنند فيبر تک-مد (SMF) نام دارند. فیبرهای چند-مد عموما دارای قطر هستة بزرگتری(بزرگتر از ۱۰ ميکرومتر) هستند و برای مخابره در مسافتهای کم و جايی که نياز به ارسال توان بالا است استفاده میشود.

اگرچه هر دو نوع کابل پهنای باند زيادی را در سرعتهای بالا ارائه می‌کنند، اما تک-مد مسافت بيشتری را در اختيار قرار میدهد، در واقع اين نوع فيبر برای مسافتهای بيش از ۱۰۰۰ متر کاربرد دارد که البته نسبت به نوع ديگر پرهزينه تر است. انواع کابلهای کواکسيال موجود بر مبنای امپدانس، قطر و نياز مربوطه دسته بندی شده اند. برای مثال کابل ۶-RG مرسوم ترين کواکسيال موجود در بازار است که در چهار نوع متفاوت با کاربردهای گوناگون طراحی میشود.

به دلیل خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال جهت استفاده در محیط های مختلف، تولید کننده ها این کابل ها را با ساختمان های متناسب با شرایط محیطی طراحی و تولید نموده و به بازار عرضه کرده اند که انتخاب گزینه مناسب از میان کابل های نوری موجود بسیار مهم و حائز اهمیت باشد.

کاربرد کابلهای فيبر نوری و کواکسيال

با استفاده از کابلهای فيبر نوری و کواکسيال سيگنال صوت، تصوير و داده ارسال میشود. در پزشکی، فيبرهای نوری کاربرد بيشتری دارند

کاربردهای فیبر نوری: کاربرد در حسگرها، کاربردهای نظامی، کاربردهای پزشکی و کاربرد در روشنایی.

کاربرد کابل کواکسيال: از کابل کواکسيال بلند برای ايجاد ارتباط بين شبکههای راديويي، شبکههای تلويزيونی و شبکههای تلفنی در مسافتهای بلند، از کابل کواکسيال کوتاه برای ارتباط بين تجهيزات تصويری خانگی و اندازه گيری الکترونيکی و از کابل کواکسيال ميکرو در تجهيزات نظامی و دستگاههای اسکن مافوق صوت استفاده میشود. البته اغلب از اين کابل جهت حمل سيگنال از آنتن به گيرنده، از ايستگاه تلويزيونی به گيرنده های تلويزيون، ازدکل راديويي به گيرنده راديويي و موارد مشابه است.

مزايای فيبر نوری بر کابلهای مسی

۱) پهنای باند وسيع : فيبر نوری پهنای باند زيادی را در اختيار قرار میدهد. در واقع میتوان گفت سيگنال صوت، سيگنال تصوير، سيگنال مايکروويو، متون و دادههای رايانهاي، میتوانند بر روی کارير موج نور مدوله شوند و سپس در انتهای مسير توسط گيرنده نوری دمدوله شوند. در نتيجه می توان ۳۰۰۰۰۰۰ صوت تمام-دوپلکس يا ۹۰۰۰۰ کانال تلويزيون را از طريق يک فيبر نوری ارسال کرد.

۲ ) ايمن در برابر تداخلهاي الکترومغناطيس : کابلهای فيبر نوری اطلاعات را توسط امواج نور حمل می‌کنند، به طوري که اين امواج با توجه به خصوصيات مواد بکار برده شده در فيبر در حال حرکت هستند (مشابه حرکت امواج نور در فضای آزاد). امواج نور(يک نوع از تشعشع الکترومغناطيس) توسط امواج الکترومغناطيس ديگری که در محيط اطراف تشعشع میشوند تحت تأثير قرار نمیگيرد.

فيبرنوری از لحاظ الکتريکی نارساناست، پس نمیتواند به مانند يک آنتن، سيگنالهای الکترومغناطيس موجود در محيط اطراف را دريافت کند. در نتيجه اطلاعات ارسالی از طريق کابل فيبرنوری کاملا در برابر تداخل هاي الکترومغناطيسی نظير فرستنده های راديويی،کابلهای قدرت نزديک کابلهای فيبر و يا حتی پالسهای الکترومغناطيسی توليد شده توسط ابزار و وسايل هسته اي ايمن است.

۳) تضعيف کم در مسافت های بلند : کاهش توان در سيگنال نور ارسالی را تضعيف میگويند. تضعيف توسط تجهيزات غير فعال نظير کابلها، محل اتصال کابل و کانکتورها ايجاد میشود. تضعيف هم در فيبر چند-مد و هم در تک-مد ايجاد میشود.

۴) عايق الکتريکی : فيبرهای نوری از شيشه سيليکا ساخته شده اند. اين مواد نارسانای الکتريکی هستند و هيچ نوع جريانی در آنها نشت نمی‌کند.

۵ ) عدم نياز به استفاده از مس گران قيمت : دربکارگيری فيبرهای نوری نيازی به استفاده حجیم مس همانند کابلهای مسی نيست. اخيراً مس هدف اصلی دزدی گسترده فلزات بواسطه ارزش ذاتی آنها در بازار ضايعات شده است.

مشخصات بارزاستفاده ازکابل کواکسیال

یکی از مشخصات بارز کابل کواکسیال این است که در حالت گیرندگی هیچ نویزی نمیتواند در طول خط انتقال وارد آن شود و در حالت فرستندگی هیچ تشعشع و تابشی در طول کابل دیده نمیشود. یعنی موج انتقالی کاملا شیلد و محافظت میشود. در حيطه مخابرات ارسال سيگنال به فواصل طولانی با پهنای باند زياد(نرخ داده)نسبت به موارد ديگر از اهميت بيشتری برخوردار است.
سيگنال ارسالی از طريق فيبرنوری در برابر تداخالت الکترومغناطيسی محفوظ و در مسافتهای طوالنی دارای تلفات کمتری نسبت به کابل مسی است. به همين دليل فيبر نوری در خيلی موارد جايگزين کابلهای مسی به خصوص کواکسيال شده است.

خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال

قیمت عمده انواع کابلهای فيبرنوری و کواکسيال

قیمت عمده انواع کابلهای فيبرنوری و کواکسيال قابل ارائه به مشتریان خاص، شرکت ها و مراکز مخابراتی است که در خرید خود برخی آیتم ها را لحاظ کنند.خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال عمده در برخی از محصولات فیبر نوری بسته به میزان سفارش مشتریان براساس قرقره می باشد.
از این رو شرکت هایی که قصد خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال عمده را دارند می توانند با ثبت سفارش خود از تخفیف های ویژه موجود در شرکت بهره مند شوند.

مطالب مفید برای خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال

انواع کابل کواکسیال
 انواع کابلهای فيبر نوری و کواکسيال
 خرید-کابلهای فيبرنوری و کواکسيال 
فروش کابلهای فیبر نوری
 فروش ویژه کابل کواکسیال
 قیمت عمده انواع کابلهای فيبرنوری و کواکسيال
 کابل کواکسیال RG 11
 کابل کواکسیال RG 58 
کاربرد کابلهای فيبر نوری و کواکسيال
 کواکسیال RG 59
 مجموعه بازرگانی سیم و کابل LAKSIM
 مزايای فيبر نوری بر کابلهای مسی
 مشخصات بارزاستفاده ازکابل کواکسیال

جهت مشاوره خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت بازرگانی LAKSIM
راه های ارتباطی با مدیرو مشاوران فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120901697
mobile icon شماره موبایل: 09193455505
telegram icon کانال تلگرام: laksim98@
whatsapp icon واتس اپ: 09120901697
whatsapp icon واتس آپ : 09193455505
instagram icon اینستاگرام: laksim2020
email icon پست الکترونیکی: laksim2020@gmail.com

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فروش ویژه سیم و کابل -فروش کابل مسلح با سیم فولادی

فروش ویژه سیم و کابل -فروش کابل مسلح با سیم فولادی

مشتریان شرکت بازرگانی LAKSIM می توانند از طریق تماس تلفنی با واحد فروش خرید سیم و کابل خود را انجام دهند