مرکز فروش سیم و کابل
خانه / سیم برق / اتصال کابلها – مفصل های کابل از لحاظ نوع کاربرد
اتصال کابلها - مفصل های کابل از لحاظ نوع کاربرد

اتصال کابلها – مفصل های کابل از لحاظ نوع کاربرد

مفصل کابل چیست ؟

برای اتصال کابلها و سیم و کابل فشار قوی به یک دیگر در تمامی رنج ولتاژی ، باید از مفصل کابل یا Cable Joint استفاده شود.

در واقع، باتوجه به آنکه در هنگام  اتصال کابلها قدرت به همدیگر مجبور هستیم که دست به ساختمان کابل بزنیم. لذا شکل میدان های الکتریکی از حالت نرمال خارج می شود و ما مجبور هستیم از تجهیزی استفاده کنیم که ضمن یکنواخت کردن میدان الکتریکی مانع از ورود رطوبت و هوا به داخل کابل شود. که این کار توسط اتصال کابلها ویک مفصل کابل انجام میگیرد.

عرضه انواع فیبر نوری و اتصالات در مجموعه بازرگانی سیم و کابل LAKSIM

مجموعه بازرگانی سیم و کابل LAKSIM ضمن عرضه انواع فیبر نوری و تجهیزات فیبر نوری، آماده اجرای پروژه های فیبر نوری در سراسر کشور بوده و مشاوره های لازم را در اختیار مشتریان این محصولات قرار می دهد.
مجموعه بازرگانی سیم و کابل LAKSIM به صورت ویژه انواع کابل های فیبر نوری در نمونه های مختلف برای عرضه به مشتریان و پروژه‌های مخابراتی در سراسر کشور در لیست فروش خود قرار داده است.
 از این رو شرکت های مختلف می‌توانند تمامی تجهیزات مورد نیاز اجرای پروژه‌های فیبر نوری خود را به صورت مستقیم از این مجموعه تامین نمایند

انواع کابلهای فيبر نوری و کواکسيال 
خرید فیبر نوری
 خرید کابلهای فيبرنوری و کواکسيال
 فروش کابلهای فیبر نوری
 قیمت خرید فیبر نوری
 کابلهای فیبر نوری

وظایف یک مفصل کابل در محل اتصال کابلها به شرح زیر می باشد :

  • اتصال دو هادی کابل به یکدیگر
  • اتصال دو شیلد کابل به یکدیگر
  • اتصال غلاف های فلزی کابل (آرمور – سرب ) به یکدیگر
  • آب بندی محل اتصال کابلها از دو طرف کابل
  • کنترل میدان الکتریکی در محل اتصال و کاهش تخلیه جزیی در محل اتصال کابلها
  • آب بندی کامل محل اتصال کابلها
  • مقاوم سازی محل اتصال کابلها در برابر ضربات مکانیکی و ورود رطوبت و اسید و …

اتصال دقیق و استاندارد دو رشته سیم در شبکه های برقی

اتصال دقیق و استاندارد دو رشته سیم در شبکه های برقی امری بسیار مهم است و از آنجایی که توان مدنظر معمولا در سطوح بالا می باشد در صورت سهل انگاری در مفصل زدن شاهد خسارات مالی و جانی خواهیم بود.

نحوه صحیح اتصال دو رشته سیم نه تنها برای مهندسین بلکه برای افراد عادی نیز می تواند مفید باشد، متاسفانه دیده شده که در منازل مسکونی به دلیل نبود دانش کافی در این زمینه، شاهد آتش سوزی ناشی از حوادث برقی بوده ایم.

مفصل زنی شاید در توان های کم کاری مهم به شمار نیاید ولی در میان مهندسین شرکت توزیع برق امری بسیار حائز اهمیت می باشد که به هیچ وجه نباید در آن عجله نمود. به همین دلیل شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران برای مهندسین شاغل در این ناحیه جزوه آموزشی تدارک دیده است که در آن به صورت تصویری و مرحله به مرحله مفصل زدن کابل کِنسِنتریک شرح داده شده است.

کاربرد مفصل ها جهت اتصال کابلها

مفصل‌ها معمولاً كاربردهای متفاوتی دارند و بسته به نوع كاربرد به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند

به محض این که کابلها در مسیر نصب شد، لازم است که در طول مسیر همه کابلها به يكديگر متصل شوند. روشی که برای اتصال کابلها انتخاب میشود، باید با نوع کابل و الزامات مربوط به خط انتقال و شبکه همخوانی داشته باشد. در مسیرهای کوتاه که خواسته های ویژه مورد نظر نبوده و تضعیف کم است، میتوان با استفاده از کانکتور هائي از اتصالات نیمه دائم مثل اتصالات مکانیکــی استفاده كرد.

اتصال کابلها - مفصل های کابل از لحاظ  نوع کاربرد

در مسیرهای طولانی و با فیبــرهای تک مد، بایستی از روشهای مطمئن تری استفاده کرد تا از تلفات بیشتر جلوگیری شود. روش مرسوم و ایمن، استفاده از اتصال همجوشی(یا فیوژنی) فیبر است. اتصــال فیــوژنی در جهــان به عنوان بهتـرین روش اتصال فیبــر نوری به رسمیت شناخته شده است. با این روش میتوان اتصالی انجام داد که دوام آن در شرایط عادی به اندازه عمر مفید کابل فیبر نوری باشد. در هر نوع اتصال مکانیکی همیشه احتمال خلل در انتقال نور از محل اتصال وجود دارد.

کاربرد مفصل کابل نوری

مفصل کابل برای حفاظت از نقطه اتصال کابل فیبر نوری استفاده میشود. یک مفصــل نوری باید آسـان نصب شده و به راحتي باز و بسته و آب بندی شود. با توجه به لزوم باز و بسته شدنهای بعدی، آب بندی مجدد مفصل نباید نیاز به مواد زیادی داشته باشد. مفصلها باید حفاظت مکانیکی مطلوبی حتی در شرایط سخت برای فیبرها تأمین كرده و برای کابلهای آرموردار (مسلح) و یا غير مسلح مناسب باشند.

مفصلها برای سایزهای مختلف کابل قابل استفاده بوده و دارای انواع متنوعی برای مصارف مختلف نصب خاکی، کانالی، هوایی و یا دریایی هستند. مفصلهای کابل نوری معمولا برای استفاده در فضای باز طراحی میشوند، اما میتوان بدون هیچ مشکلی آنها را داخل ساختمان هم نصب كرد. مفصل باید چنان آب بندی شود که در شرایط سیال نیز از اتصال فیبر نوری حفاظت كند.

در تمامی شبکه های راه دور، و امروزه حتی در شبکه های محلی، کابل مسی توسط کابل فیبر نوری جایگزین شده است. روشهای ساخت کابل فیبر نوری و نصب آنها دارای فنآوری است که به خوبی شناخته شده و به اثبات رسیده است. برای پاسخگــویی به الزامــات تعیین شده توســط اپراتورها، شرکتهای نصب کابل و طراحان شبکه، سازندگان کابل نوری و تجهیزات شبکه باید دارای سازمان توسعه یافته ای باشند که دائما در صدد بهبود و توسعه فن آوریهای نوین در زمینه های عملکرد فیبر و کابل نوری، بهبود تکنیک های اتصال و ارايه ابزارهای مناسبتر و ساخت ماشین آلات جدید و ارايه روشهای اقتصادی در نصب کابل فیبر نوری باشند.

جهت مشاوره خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت بازرگانی LAKSIM
راه های ارتباطی با مدیرو مشاوران فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120901697
mobile icon شماره موبایل: 09193455505
telegram icon کانال تلگرام: laksim98@
whatsapp icon واتس اپ: 09120901697
whatsapp icon واتس آپ : 09193455505
instagram icon اینستاگرام: laksim2020
email icon پست الکترونیکی: laksim2020@gmail.com

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قیمت کابل آلومینیومی -ثبت سفارش خرید کابل آلومینیومی

قیمت کابل آلومینیومی -ثبت سفارش خرید کابل آلومینیومی

قیمت کابل آلومینیومی جهت فروش عمده در سایز های متنوع را از تیم فروش شرکت بازرگانی لاکسیم دریافت کنید. امروزه کابل های آلومینیومی به یکی از پرکاربردترین کابل های زمینی در زمینه کابل کشی و صنعت تبدیل شده است.